Wakacje nad polskim morzem — gdzie warto pojechać.

0
6265

Statystyki wskazują, że Polacy najchętniej spędzają wakacje nad Bałtykiem. Chociaż nadmorskie miejscowości posiadają wiele cech wspólnych, znacznie różnią się jednak od siebie. Polskie wybrzeże liczy prawie 800 km długości. Na tak dużej przestrzeni idealne miejsce dla siebie znajdą nie tylko fani dużych miast, lecz także introwertycy oraz osoby lubiące wypoczywać aktywnie.

Świnoujście – spokojne miasto z przepiękną plażą

Ze względu na swoje położenie tuż przy granicy z Niemcami, Świnoujście chętnie odwiedzane jest przez naszych zachodnich sąsiadów. To oni mają tu również ułatwiony dojazd, pozostałą część Polski od centrum Świnoujścia, znajdującego się na Wyspie Uznam, oddziela bowiem rzeka Świna, którą przekroczyć można jedynie promem. Mimo to warto spędzić wakacje w tym malowniczym mieście, a sama przeprawa promowa może okazać się ciekawą atrakcją. W przeciwieństwie do innych nadmorskich metropolii, jak Gdańsk czy Międzyzdroje, Świnoujście jest stosunkowo spokojne nawet latem. Na szerokiej plaży każdy urlopowicz znajdzie swoją przestrzeń, a zmęczeni słońcem turyści mogą spacerować przepięknym parkiem zdrojowym oraz nadmorską promenadą.

Dąbki – z dala od tłumów

Choć trudno w to uwierzyć, nad polskim morzem wciąż istnieją miejsca, w których nawet latem możemy mieć plażę wyłącznie dla siebie. Jedną z takich odludnych miejscowości są Dąbki. Położone pomiędzy popularnymi: Mielnem oraz Darłowem, cieszą się opinią idealnego celu podróży dla osób pragnących uniknąć nadmorskiego zgiełku. Nie znajdziemy tu głośnych klubów i dyskotek, bez problemu zarezerwujemy jednak pokój w jednym z wielu rodzinnych pensjonatów czy spokojnych hoteli.

Półwysep Helski – dla fanów sportu

Półwyspu Helskiego nikomu nie trzeba już chyba reklamować. Sława tego niesamowitego kawałka lądu, rozciągającego się od Chałup po popularny cypel, dosięgnęła już każdego zakątka naszego kraju. Hel to idealne miejsce na wakacje dla entuzjastów aktywnego wypoczynku. Zatoka Pucka to najlepsza w Polsce lokalizacja dla windsurferów oraz kitesurferów. Fanów dwóch kółek ucieszy z kolei wiadomość, że przez cały Półwysep Helski poprowadzono ścieżkę rowerową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here