Jaki zegarek do biegania?

0
2841
biegające dzieci

Bieganie to rewelacyjna dyscyplina, która reguluje prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ogranicza przybieranie na masie i poprawia samopoczucie. Niestety wiele osób szybko zniechęca się już po kilku treningach. Powodem jest to, że nie są w stanie sprostać wymagającym trasom. Częstym błędem jest nieodpowiednie tempo biegania, które można monitorować dzięki zegarkowi do biegania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli zegarek ma być przeznaczony do biegania, to przydatną funkcją będzie pulsometr. Dzięki niej na bieżąco można obserwować swoje tętno. Na podstawie tych informacji w prosty sposób reguluje się intensywność biegu.

Jeśli zegarek ma służyć dzieciom, to warto wybrać sprzęt, który ma namierzanie GPS. Zegarek GPS Q90 to przykład takiego urządzenia. Oprócz standardowych funkcji takich jak stoper czy budzik, ma przycisk alarmowy SOS. W kryzysowej sytuacji może to uratować dziecko przed niebezpieczeństwem (szczególnie na mało uczęszczanych trasach). 

Zegarek powinien być wygodny. W czasie biegania nie ma czasu na jego poprawianie. Dlatego pasek nie powinien ściskać przedramienia. Brak dopływu krwi spowoduje odrętwienie i ból. Zegarek GPS Q90 ma miękki pasek, który nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Dodatkowo wyposażony jest w duży i kolorowy wyświetlacz. To duża pomoc szczególnie dla najmłodszych Maluchów, które nie są tak sprawne w obsłudze nowoczesnych technologii. 

Kolejnym ważnym parametrem jest moc. Nie ma nic gorszego, niż zegarek, który wyłączy się w środku biegu. Silna bateria 400 mAh Li-ion sprawi, że taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Ponadto w trybie czuwania jest w stanie wytrzymać ponad 50 godzin!

Jeśli martwisz się, że dziecko wybiegnie zbyt daleko i narazi siebie na niebezpieczeństwo, to wybierz sprzęt, który zdefiniuje bezpieczny obszar. Kiedy taka sytuacja ma miejsce, wirtualne ogrodzenie powiadamia rodzica, wysyłając mu odpowiedni SMS. 

Co wybrać?

Przed zakupem warto określić, kto będzie używał zegarka i w jakich warunkach. Na tej podstawie wybór odpowiedniego modelu staje się dużo łatwiejszy. Więcej na temat zegarków z GPS do biegania przeczytasz na https://smartsafe.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here