Jaki termometr dla dziecka warto wybrać?

0
1800
termometr

Na rynku jest wiele rodzajów termometrów dla dzieci. Można tutaj wymienić, chociażby cyfrowe do ucha, elektroniczne, paskowe przykładane do czoła czy też bezdotykowe na podczerwień.  Dzieci są bardzo podatne na różnego rodzaju infekcje, dlatego też takie urządzenie jak termometr, powinno znaleźć się w domu obowiązkowo. Jaki jednak rodzaj jest w przypadku dzieci najodpowiedniejszy i przede wszystkim daje najskuteczniejszy pomiar?

Największa ilość rodziców, decyduje się na zakup termometru bezdotykowego na podczerwień. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim pomiar tym termometrem jest wykonywany z pewnej odległości, nie musimy nawet zbliżać go bezpośrednio do ciała dziecka. W przypadku termometrów, które należy umieszczać pod pachą czy też w buzi, taki pomiar temperatury jest utrudniony. Dzieci są bardzo ruchliwe, szczególnie gdy dręczy je jakiś ból i złe samopoczucie. Poza tym takie termometry na podczerwień, są bardzo dokładne. Niekiedy pomiar może być niedokładny o jakieś maksymalnie 0,2 stopnia. Bardzo często jednak w przypadku takich urządzeń, to osoba mierząca temperaturę nie wykonuje tego odpowiednio, dlatego pojawiają się takie właśnie wahania. Same urządzenia w sobie są bowiem niezwykle dokładne i precyzyjne.

Bardzo popularnymi modelami termometrów na podczerwień, są, chociażby Visiofocus 06400, Visiofocus Smart oraz Visiofocus Mini. Oczywiście każdy z tych termometrów, jest termometrem bezdotykowym i dzięki temu funkcjonalnym. Model Mini idealnie nadaje się do pomiaru temperatury u noworodków.

Przed zakupem termometru warto zdawać sobie sprawę z tego, iż te bezdotykowe na podczerwień, wyróżniają się stosunkowo wysoką ceną. Zazwyczaj jest to ponad 100 złotych. Jednak tutaj cena idzie w parze z jakością. Są to bowiem termometry niezawodne, bardzo precyzyjne i przede wszystkim dostosowane do mierzenia temperatury właśnie u dzieci, które nie są skore do siedzenia dokładnie w jednym miejscu. Oczywiści korzystając z termometru warto zawsze mieć na uwadze by nie mierzyć temperatury po gorącym posiłku czy kąpieli dziecka, ponieważ wówczas zawsze może mieć ono nieco wyższą temperaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here