Jak ocieplić ścianę od wewnątrz?

0
2012
remont

Wiele osób chcąc zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie, a także przede wszystkim czuć się bardziej komfortowo w swoim mieszkaniu, ociepla ściany od wewnątrz. To gwarantuje lepsze utrzymywanie się ciepła w trakcie zimy. Gdy ściany nie są ocieplone, ciepło szybko ucieka i niezwykle trudno jest ogrzać wszystkie pomieszczenia. Dlatego jest to zdecydowanie optymalne rozwiązanie, jeśli przykładowo budynek nie jest ocieplony.

W przypadku ocieplania ścian od wewnątrz, warto zdecydować się przede wszystkim na izolację termiczną. Jak wygląda jej montaż? Na początku należy oczyścić ścianę z wszelkich elementów, przykładowo obrazów czy grzejników. Montaż takich płyt izolacji przykładowo z wełny szklanej, powinien iść w parze z wymianą okna. Niekiedy spełnia ono wyższe parametry izolacyjne, wówczas można je pozostawić. Jeśli jednak przepuszcza mnóstwo powietrza, a jego izolacja jest słaba, warto pomyśleć o wymianie.

Nakładając poszczególne warstwy należy pamiętać o tym, by wełnę mineralną przykryć paraizolacją. Jeśli chce się mieć zagwarantowane ciepło w domu, warto także pamiętać o ociepleniu stropu oraz podłogi. Wiele osób decyduje się jedynie na ocieplenie ścian, by uniknąć dodatkowych kosztów. Warto jednak taką pracę wykonać porządnie, od A do Z.

Na stelaże z wełną mineralną, które są już pokryte paraizolacją, muszą zostać połączone z folią, którą starannie dokleja się do sufitu, ścian oraz podłogi z ocieplonymi fragmentami. Łączenie takie wykonuje się przy pomocy taśmy dwustronnej.

Następnie gdy ściany są już dobrze zabezpieczone i ocieplone, wykańcza się je schludnymi płytami kartonowo-gipsowymi.

Oczywiście takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w budynkach, w których nie ma możliwości ocieplenia zewnętrznego. Warstwa wełny oraz późniejsze płyty, zabierają bowiem dodatkowe centymetry przestrzeni, które w niektórych mieszkaniach odgrywają bardzo dużą rolę. Jest to idealne rozwiązanie przykładowo w blokach czy kamienicach, a także i w budynkach zabytkowych, w których zewnętrzna ingerencja nie jest możliwa.

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego
https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here