Jak ocieplić ścianę od wewnątrz?

3
418
remont

Wiele osób chcąc zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie, a także przede wszystkim czuć się bardziej komfortowo w swoim mieszkaniu, ociepla ściany od wewnątrz. To gwarantuje lepsze utrzymywanie się ciepła w trakcie zimy. Gdy ściany nie są ocieplone, ciepło szybko ucieka i niezwykle trudno jest ogrzać wszystkie pomieszczenia. Dlatego jest to zdecydowanie optymalne rozwiązanie, jeśli przykładowo budynek nie jest ocieplony.

W przypadku ocieplania ścian od wewnątrz, warto zdecydować się przede wszystkim na izolację termiczną. Jak wygląda jej montaż? Na początku należy oczyścić ścianę z wszelkich elementów, przykładowo obrazów czy grzejników. Montaż takich płyt izolacji przykładowo z wełny szklanej, powinien iść w parze z wymianą okna. Niekiedy spełnia ono wyższe parametry izolacyjne, wówczas można je pozostawić. Jeśli jednak przepuszcza mnóstwo powietrza, a jego izolacja jest słaba, warto pomyśleć o wymianie.

Nakładając poszczególne warstwy należy pamiętać o tym, by wełnę mineralną przykryć paraizolacją. Jeśli chce się mieć zagwarantowane ciepło w domu, warto także pamiętać o ociepleniu stropu oraz podłogi. Wiele osób decyduje się jedynie na ocieplenie ścian, by uniknąć dodatkowych kosztów. Warto jednak taką pracę wykonać porządnie, od A do Z.

Na stelaże z wełną mineralną, które są już pokryte paraizolacją, muszą zostać połączone z folią, którą starannie dokleja się do sufitu, ścian oraz podłogi z ocieplonymi fragmentami. Łączenie takie wykonuje się przy pomocy taśmy dwustronnej.

Następnie gdy ściany są już dobrze zabezpieczone i ocieplone, wykańcza się je schludnymi płytami kartonowo-gipsowymi.

Oczywiście takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w budynkach, w których nie ma możliwości ocieplenia zewnętrznego. Warstwa wełny oraz późniejsze płyty, zabierają bowiem dodatkowe centymetry przestrzeni, które w niektórych mieszkaniach odgrywają bardzo dużą rolę. Jest to idealne rozwiązanie przykładowo w blokach czy kamienicach, a także i w budynkach zabytkowych, w których zewnętrzna ingerencja nie jest możliwa.

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu internetowego
https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo praktyczne porady. Szczególnie że ocieplenie ścian od wewnątrz również jest możliwe. Daje to oszczędności w postaci kosztów związanych z ogrzewaniem, ale i emisją spalin do atmosfery. Jeśli nie mamy możliwości ocieplenia budynku z zewnątrz, zastosowanie ocieplenia od wewnątrz jest dobrym rozwiązaniem.

  2. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Może być zastosowane w mieszkaniach, jak i budynkach, na które ma decyzyjność konserwator zabytków. Ocieplenie ścian daje możliwości w postaci zaoszczędzenia środków na ogrzewanie, ale też zmniejszenia ilości emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

  3. Ciekawe, co prawda ocieplenie od wewnątrz wiąże się ze zmniejszeniem powierzchni o kilka centymetrów, ale korzyści wynikające z takiego rozwiązania są duże. Nie tylko zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania pomieszczenia, ale i w jakimś stopniu zadbany o środowisko. Warto takie rozwiązanie brać pod uwagę.

    Ważne też jest to jak po remoncie zaaranżujemy powieszczenie, tu warto zwrócić uwagę na wybór oświetlenia. Np. na https://www.bbhomeonline.pl/Jak-wybrac-oswietlenie-do-mieszkania-news-pol-1559650348.html jest dość ciekawy artykuł. Oświetlenie ociepli wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here