Ile kosztuje projekt pokoju? Uśredniona cena rynkowa.

4
1792
wnętrze

Obecnie korzystanie z usług projektanta wnętrz, jest niezwykle popularne. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z jego pomocy w obrębie urządzania całego domu. Są jednak i takie, które ze względu na ograniczone środki bądź też takie zapotrzebowanie, chcą uzyskać projekt jedynie jednego pomieszczenia, przykładowo sypialni bądź też salonu. Ile taki projekt może kosztować?

Oczywiście mówiąc o usługach projektantów wnętrz warto mieć na uwadze, że reprezentują oni bardzo różnorodny poziom usług. W niektórych przypadkach projektanci są znani i rozpoznawalni, dlatego mogą pozwolić sobie na znaczne podwyższenie stawek. W takiej sytuacji duży pokój może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a mówimy tutaj jedynie o samym projekcie. Natomiast projektanci wnętrz, którzy dopiero wchodzą na rynek, pragną skusić potencjalnego klienta. Często oferują zatem jakieś rabaty, łączone propozycje bądź też po prostu stosunkowo niskie stawki. W ich przypadku za projekt pokoju, można zapłacić nawet 200 złotych. A zatem rozbieżność cenowa jest naprawdę bardzo duża. Sama ostateczna cena nie zależy jednak tylko i wyłącznie od cennika samego projektanta, ale także od metrażu pokoju. Im jest on większy, tym oczywiście wyższa będzie stawka.

Biorąc jednak pod uwagę konkurencyjność usług projektantów wnętrz oraz to, że jest ich naprawdę wielu na rynku, można przyjąć, że średnia cena za projekt pokoju, to około 400 złotych. Tyle należy zapłacić za profesjonalny projekt osoby, która faktycznie jest w stanie polecić nam najbardziej optymalne rozwiązania.

Projektanci wnętrz oczywiście dysponują swoimi własnymi stronami internetowymi, gdzie można bliżej zapoznać się z ich stylem. Za przykład może posłużyć witryna http://www.ainprojektowanie.com/projekty/. Często udzielają także wstępnych porad, które zazwyczaj są zupełnie darmowe. A zatem przed znalezieniem idealnego dla siebie projektanta, warto nieco poszukać wśród osób, które zajmują się wykonywaniem takiej właśnie pracy. To bardzo pomaga w znalezieniu projektanta, który faktycznie ma podobny styl do naszego i jest w stanie zaoferować nam coś, co trafi w nasze gusta.

4 KOMENTARZE

  1. Najlepszym sposobem jest umówienie się na spotkanie, które często jest darmowe i omówienie zrealizowania projektu oraz kosztów, które z nim będą się wiązać. Czynników na cenę jest sporo i najlepiej jest omówić wszystko na takim spotkaniu.

  2. Skorzystanie z pomocy architekta może być bardzo pomocne. Ale faktycznie ceny są różne. Najlepiej przeglądać portfolio projektantów i sprawdzić, czy w ich projektach coś nam się podoba, mówić się na wstępne spotkanie i ustalić warunki oraz koszty współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here