Hulajnoga, rowerek – kiedy i jaki kupić dziecku?

0
1859
rowerek

Każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Przychodzi taki moment, że postanowiliśmy wprowadzić do życia naszej pociechy nowe elementy. Zastanawiacie się co jest lepsze na początek, hulajnoga czy rowerek biegowy? Wybór powinien opierać się na obserwacji dziecka. Każdy maluch jest inny, każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Najważniejsze jest to, aby nie porównywać go do innych. W swoim czasie dorośnie do każdego rozwiązania. Poniżej, krótki opis czym różnią się dane sprzęty i dla kogo są przeznaczone poszczególne modele. Zachęcamy też do odwiedzenia sklepu internetowego https://zuczek-zabawki.pl/, który w swojej ofercie ma hulajnogi i rowerki dla najmłodszych.

Hulajnoga – rowerek. Czym się różnią? Dla kogo są przeznaczone?

Aby odpowiednio dobrać sprzęt, należy uważnie obserwować swoje dziecko. To właśnie obserwacje są podstawą do podjęcia najlepszej dla naszego dziecka decyzji. W przypadku wyboru opcji rowerka biegowego maluch musi być na tyle duży, aby dosięgać stopami do podłoża. Jazda na takim rowerku polega właśnie na tym, że dziecko siedząc jak na normalnym rowerze, odpycha się od podłoża.

W przypadku hulajnogi trójkołowej sprawa jest trochę prostsza. Ten sprzęt jest bardziej stabilny z uwagi na dodatkowe koło z przodu. Dziecko łatwiej utrzyma równowagę. Warto też zwrócić uwagę na to, czy hulajnoga ma opcję regulacji wysokości kierownicy. Dzięki temu ułatwimy pierwsze próby użycia sprzętu przez maluszka. Poza tym sprzęt rośnie razem z nim. Wystarczy na odpowiednią wysokość podnieść kierownicę. Dodatkowo hulajnogi mogą też być wyposażone w siedzisko. Takie modele są odpowiednie dla najmłodszych. Pociecha, która otrzyma rowerek biegowy, bardziej będzie pracowała nad utrzymaniem równowagi i na pewno łatwiej będzie takiemu dziecku przenieść się na normalny rower.

Podsumowując, wybór odpowiedniego sprzętu zależy od rozwoju dziecka. To rodzic na podstawie obserwacji powinien podjąć decyzję. Hulajnogi trójkołowe są łatwiejsze do nauki jazdy na sprzętach, w których trzeba się odpychać, ale w przypadku dzieci, które są bardzo aktywne i nie boją się nowych rzeczy, warto pomyśleć na początek o rowerku biegowym.

Koniecznie doczytaj: http://www.gos-pawlowice.pl/tablica-manipulacyjna-dla-dzieci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here