Domowe sposoby na depilację ciała.

0
1391

Gładkie i zadbane ciało to podstawa. To ważne dla każdej nowoczesnej kobiety, by pozbyć się skutecznie uporczywie odrastających włosków. Depilacja to jeden z najbardziej czasochłonnych zabiegów. Są jednak sposoby, by depilacja stała się przyjemnością. Są również sposoby na domową depilację.

Domowa depilacja — pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową znana jest od setek lat na Bliskim Wschodzie. Od wielu lat zyskuje coraz większa popularność w Polsce. Zasługą jej popularności jest skuteczność. Po wykonaniu zabiegu depilacji pastą cukrową włoski nie odrastają do 2-3 tygodni. Depilacje pastą cukrową warto wykonywać, kiedy włoski mają około 0,5 cm. Depilacja cukrowa jest polecana dla alergików. Nie podrażnia skóry. Powstałe ewentualnie zaczerwienienia szybko znikają. Pasta cukrowa nie przykleja się do naskórka. Oblepia tylko włoski, których chcemy się pozbyć podczas zabiegu.

Minusem depilacji pastą cukrową jest na pewno czasochłonność. Wymaga to sporej wprawy. Na pewno trzeba znać dobry przepis na wykonanie pasty i pilnować proporcji. Depilacja twardych włosków na łydkach może być też dość bolesna. Depilacja pastą cukrową polecana jest do depilacji bikini, wąsika i pach.

Domowa depilacja — wosk

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod. Depilacja woskiem daje możliwość wyrwania włosów wraz z cebulkami. Co sprawia, że odrastają rzadsze i słabsze. Zabieg ten polega na rozsmarowaniu na partii ciała gorącego wosku. Następnie nałożeniu na wierzch kawałka papieru. Kiedy wosk wystygnie, papier zrywa się szybkim ruchem w przeciwnym kierunku do włosków. W drogeriach są obecnie dostępne gotowe paski z woskiem do domowej depilacji. Depilacja woskiem pozostawia skórę gładką przez długi czas. To dobry sposób na depilację domową nóg, wąsika. Uwaga — to boli!

Wosk może uczulać. Dlatego warto zrobić test alergiczny na kawałku skóry na 48 godzin przed depilacją. Nieumiejętnie oberwany papier może wyrządzić również wiele krzywdy. Można poważne skaleczyć naskórek. Dlatego za pierwszym razem warto na depilacje woskiem udać się do kosmetyczki.

Domowa depilacja — maszynka jednorazowa

Depilacja maszynką jednorazową jest absolutnie najpopularniejsza. Ta metoda jest tania, prosta i szybka. Również wygodna w podróży. Jednak najmniej skuteczna. Włoski depilowane maszynką odrastają w ekspresowym tempie. Wydepilowane włoski ta metoda mogą mieć tendencje do wrastania. Szczególnie jeśli mamy suchą skórę. Domowa depilacja maszynką może również powodować nieestetyczne podrażnienia.

Depilacja z użyciem depilatora

Obecnie na rynku jest spory wybór depilatorów do domowej depilacji. Elektryczny depilator wyposażony jest w końcówkę, która chwyta włoski i wyrywa je wraz z cebulkami. Jest prosty w użyciu. Niektórych modeli można również używać pod wodą. Depilacja z użyciem depilatorów jest skuteczna. Skóra po takiej depilacji zostaje gładka nawet przez kilka tygodni. Jest również tania — inwestujesz raz i później tylko korzystasz, bez dodatkowych kosztów. Niestety domowa depilacja takim sposobem jest bardzo bolesna. Szczególnie za pierwszym razem. Tak samo, jak po użyciu pasty cukrowej do depilacji, włoski odrastają słabsze. Kolejne zabiegi nie bolą tak bardzo.

Krem do depilacji — domowa metoda

Depilacja kremem to również dość popularna metoda pozbywania się owłosienia. Kremy do depilacji posiadają w składzie pochodne kwasów, które rozpuszczają kreatynę — białko budulcowe włosów. Kosmetyk nakłada się na czystą i suchą skórę. Pozostawia na 3 d 5 minut. Po czym ściąga specjalną szpatułką. Jeśli włoski nie odchodzą, odczekaj jeszcze minutę lub dwie. Pozostałości spłucz letnią wodą.

Używanie kremu do depilacji to świetna metoda dla osób wrażliwych. Jest praktycznie bezbolesna i nie pozostaje podrażnień. Niestety włoski po depilacji kremem odrastają po 5-7 dniach, wiec depilacja nie należy do skutecznej. Jednak przy regularnej depilacji włoski są cieńsze i miękkie. Kremy do depilacji mogą uczulać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here