Czy warto zamontować filtr do wody w domu?

0
1987

Korzyści płynące z zamontowania filtru do wody

Korzyści jest więcej niż mogłoby się wydawać, filtry nie tylko oczyszczają wodę z bakterii, ale to nie wszystko, mają o wiele więcej pozytywnych wpływów na każde gospodarstwo domowe.

Zmiękczanie wody

Kamienia w wodzie nie wolno lekceważyć, jest on odpowiedzialny za wiele problemów dotykających nasze domostwa. Niestety, na terenie Polski woda jest w większości twarda, albo bardzo twarda. Zmiękczanie wody może mieć bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego gospodarstwa domowego np.

  • redukcja kosztów za ogrzewanie
  • utrzymanie higienicznej łazienki i toalety jest o wiele łatwiejsze
  • urządzenia, takie jak pralki lub zmywarki nie niszczą się tak szybko
  • ułatwienie pielęgnacji skóry
  • umyte naczynia są pozbawione zacieków

Oczyszczenie chemiczne wody

Chodzi tu o redukcje szkodliwych pierwiastków, które często pojawiają się w naszej wodzie pitnej. Ma to jednak nie tylko wpływ na nasze zdrowie, poprawia to również smak, zapach i barwę wody. Woda podawana w restauracjach to najczęściej właśnie woda poddana oczyszczaniu chemicznemu. Warto też zaznaczyć, że filtry mogą też obniżać zawartość minerałów w wodzie takich jak żelazo lub magnez. Są to minerały potrzebne do poprawnego funkcjonowania ludzkiego organizmu, ale przyjmowane w nadmiarze odkładają się i mogą powodować poważne choroby.

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu

Woda kranowa często charakteryzuje się nieprzyjemnym, drażniącym zapachem który może nawet przesiąknąć nasze pomieszczenia. Filtr pozwala nam tego uniknąć, dzięki pozbyciu się związków chloru, fenoli i pestycydów, które są najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Oszczędności

Może się to wydać nieintuicyjne, ale zakup filtra do wody to tak naprawdę inwestycja. Korzystanie z filtrowanej wody pozwala na dłuższą metę zredukować koszty detergentów chemicznych oraz kosmetyków do ciała. Czystsza woda jest bardziej wydajna podczas czyszczenia, mycia i prania. Ponadto odkamieniona woda pozwala zaoszczędzić na serwisie sprzętów AGD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here